Trwa ładowanie proszę czekać ...

Przepis na pyszne makaroniki tiramisu!

14 lutego 2017

Makaroniki tiramisu to migdałowe ciasteczka z dodatkiem naturalnej zmielonej kawy (dzięki której skorupka makaroników jest w kropeczki), przełożone kawowym kremem mascarpone z dodatkiem Amaretto i oprószone kakao. Poniżej znajdziesz przepis na pyszne makaroniki tiramisu. Przeczytaj go koniecznie!

Składniki i przygotowanie około 30 makaroników

Potrzebujesz: 150 g zmielonych migdałów, 150 g cukru pudru, 120 g białek, 185 g cukru, 50 ml wody oraz 3 łyżeczki zmielonej kawy naturalnej.
Najpierw migdały i cukier puder umieść w malakserze, zmiksuj do połączenia. Potem dodaj 60 g białek, dokładnie wymieszaj. Dodaj dowolną ilość barwnika, wymieszaj, włóż do misy malaksera dodatkowe 60 g białek, obok w małym kubeczku przygotuj 35 g cukru. Następnie w małym garnuszku umieść 150 g cukru i 50 ml wody, wymieszaj, zagotuj. Potem w garnuszku umieść termometr cukierniczy i gotuj na średniej mocy palnika do osiągnięcia na nim temperatury 118ºC. 
Gdy syrop dochodzi do temperatury 100ºC zacznij ubijać białka - jak na bezy - do sztywności, pod koniec miksowania dosypując cukier, łyżeczka po łyżeczce, cały czas miksując. Natomiast gdy syrop osiągnie wymaganą temperaturę natychmiast ściągnij go z palnika i powoli, cienką strużką wlewaj syrop cukrowy do ubijanych białek, nie zaprzestając miksowania.
Potem gotową włoską bezę dodawaj do przygotowanej masy migdałowej, w trzech turach, dokładnie mieszając. Następnie blachę do ciasteczek wyłóż matą teflonową lub niewoskowanym papierem do pieczenia. Ciasto makaronikowe przełóż do rękawa cukierniczego z okrągłą tylką, trzymając tylkę prostopadle do blachy wyciskaj na blachę makaroniki o średnicy około 3 cm, pozostawiając pomiędzy nimi spore odstępy. Po wyciśnięciu, odstaw makaroniki do wysuszenia. Ciastka piecz w temperaturze 150 - 160ºC z termoobiegiem przez około 12 - 15 minut, makaroniki nie powinny się zarumienić, ale jeśli tak się dzieje, temperaturę należy obniżyć i wydłużyć czas pieczenia. Na koniec upieczone wyjąć z piekarnika, pozostawić na macie lub papierze do pieczenia do całkowitego wystudzenia. Potem gotowe makaroniki ściągaj delikatnie z blaszki, przekładaj kremem tiramisu wyciskanym z rękawa cukierniczego zakończonego okrągłą tylką. Na koniec ciastka trzeba schłodzić, przed podaniem oprószyć kakao.

Krem tiramisu

Musisz mieć: 250 g serka mascarpone, 100 ml śmietany kremówki 36%, 3 łyżki cukru pudru, 1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej (w postaci proszku), 2 łyżki likieru Amaretto. Najpierw wszystkie składniki umieść w misie miksera i zmiksuj do otrzymania gęstego kremu. Po czym do rękawa nakładaj go w 2 - 3 turach, gdyż od ciepła dłoni potrafi rozbić się luźny.
Takie makaroniki bez nadzienia można przechowywać do 7 dni.